Bedava Domain Nasıl Alınır?

bedavadomainDomain, bir web sitesinin ilk aşaması olarak kabul edilir. Ve bu ilk aşama projenin gidişatını değiştirecek önemli meselelerdendir. Projenin her ne kadar amatör ruhla başlasa da büyük bir çatıya dönüşebilecek olma ihtimali her zaman için iktisada anlamda webmasterı etkilemektedir. Bedava domain de web sitesi yöneticilerinin her zaman düşündükleri bir mesele olagelmiştir. Ancak bu aslında yanlış bir uygulamadır. Profesyonel com, net, org gibi uzantılar dışındaki yan uzantıları seçerek ücretsiz alan adı almak yerine,

Godaddy firmasının indirim kuponlarını kullanarak 2 dolar gibi cüzi miktarlara proje için ihtiyaç duyulan alan adı satın alınabilir. Alan adı satın almak bütün bir projenin başlangıcı için elzemse de, bu satın alma işlemi bittikten sonra domain ile ilgili işlemler bitmiş sayılmaz. Bu maksatla üzerinde durulması gereken konu, domain reg firmalarının güvenirliği ve sattıkları hizmetin arkasında durmalarıdır.


Godaddy bu amaç üzerine kurulmuş, ve internetin yaygın olarak kullanıldığı ülkemizde dahi yüz binlerce site sahibinin alan adlarına ev sahipliği yapmaktadır. Godaddy aynı zamanda sıklıkla kullandığı indirim kuponları ve kodları sayesinde kullanıcılara çok ucuz ve uygun fiyatlara domain kayıt hizmeti vermektedir. Detaylı kampanyalar için TIKLAYIN

Proje yöneticilerinin ücretsiz olarak farklı yan uzantılara sıçramasından ziyade bu şekilde formüller ile düşük bütçeler ayırarak profesyonel uzantılar kullanması her zaman daha iyidir. Çünkü SEO’ya uygunluk, internet kullanıcılarının siteye aşinalığı gibi durumlar hep jenerik isimlerin ve uzantıların yararlarından sayılmaktadır. Bütün bunlar bir araya gelince, profesyonel projeler için güzel bir başlangıç sayılmaktadır.

2Kullanıcılar çok uygun fiyattan domain almak isterlerse, yapmaları gereken tek şey internet üzerinden Godaddy firmasının zaman zaman yayınladığı kampanyaları takip etmektir. Böylece çok ucuza domain kayıt altına alarak, projelerine başlayabilirler.

 

Tüm emeklerinizin gitmemesi için bedava yerine 2-3 dolar ödeyerek domain almanızı tavsiye ederim.

$2 ödeyerek .com veya .net domain almanızı sağlayacak kod: (En güncelleri anasayfamızda)

Unutmayın ücretsiz alacağınız tüm domainler ya spamdır yada belirli bir süre sonra elinizden alınır.