Kolay yoldan domain tescil etmek

        Domain, yani Türkçedeki karşılığı ile alan adı, yıllık dönemler nezdinde alan adı firmaları aracılığıyla tescil edilmektedir. Tescil etme işlemini yapmak kolaydır. Domain bir nevi sitenizin, diğer sitelerden ayrılmak için kullandığı bir isim maskesidir. Günümüzde birçok domain servisi hizmeti veren firma olduğu hâlde, destek hizmetlerinin tam teşkilli çalışan çok az firma bulunmaktadır. İnternet üzerinden verilen hizmetlerde destek, fiziksek perakende satışlardaki destekten daha önemlidir. Çünkü uzaktan yapılan mesafeli satış sözleşmesi nezdinde alıcı ve satıcı birbirini korumak ve birbirlerine güvenmek zorundadırlar.

domain-tescil-etmek

DOMAİN TESCİL ETMEK İÇİN HANGİ FİRMA?

Domain almak için, uluslar arası internet dünyasında kaliteli hizmet verdiği kanıtlanmış bir firma ile çalışmak her zaman doğru bir hamle olmuştur. Sanal tescile bağlı olan bu domain reg servislerinin, müşterilerine sağladığı güvenin yanı sıra hizmet çeşitliliği ve kalitesi de çok önemlidir. Whois bilgilerini gizlemek, transfer işlemlerindeki kolaylık gibi seçenekler, alan adı tescil etmek için göz önünde bulundurulması gereken kriterlerdir.

Godaddy, yıllardır internet hizmetleri veren bir firmadır. Ve Godaddy üzerinden domain yani alan adı almak, oldukça kolaydır. Godaddy’e üyeliğiniz varsa giriş yaparak, üyeliğiniz yoksa yeni kayıt açarak istediğiniz alan adını saniyeler içerisinde tescil edebilirsiniz. Host hizmetini başka bir firmadan değil de, onu da Godaddy’den almak isterseniz firma size bu imkânı da sunmaktadır. Böylece dakikalar içerisinde internet sitenizi kurmaya başlayabilir ve kullanıcılarınız sitenizi ziyaret edebilir.