Ücretsiz Domain Nasıl Bulunur?

İnternet projelerinde alan adı yani domain seçimi ne kadar önemli ise, alınacak domainin hizmetini verecek olan firma da bir o kadar önemlidir. Bunlarla ilgili asıl mesele, domain reg firmasının yedi yirmi dört hizmet vermesinin yanı sıra, bu hizmetlerin hızlılığı ve kaliteliliğinin önemidir. Sattığı ürünün ya da hizmetin sürekli arkasında durarak, help desk sistemini bünyesinde barındıran firma, güvenilir bir firmadır. Bu şu demektir ki, özellikle online işlemler nezdinde alışveriş yapılan bir sanal dünya için güvenilir hizmet vermek her şey demektir. Şu süreçte internet projesi sahibi bireyler, ücretsiz domain bulmakla iştigal etmektedirler. Bu, esasen sakıncalı bir mevzudur.

Bedava domain, ya farklı uzantılardan oluşan değersiz bir yapıdadır ya da önceden vaat edilerek oluşturulan domain hesabının sonradan kapanması gibi bir durumu ön plana çıkaracak tehlikeleri barındırmaktadır. Bundan korunmak için webmasterların ucuz etin yahnisi yavan olur düsturunu dikkate almaları gerekmektedir. Bu şekilde hareket eden kullanıcılar domain hizmetlerini tehlikeye atmakla kalmıyor, internet projelerini de zora sokuyorlar.

Alternatif bir yöntem olarak Godaddy internet hizmetlerinin sıklıkla kullanıcılarına ve yeni müşteri namzetlerine dağıttığı kuponlar sayesinde, 3 dolarlık meblağlara alan adı alınabilmektedir. Bu durumun, ucuz domain sağlamasının yanı sıra bir başka faydası da, her zaman için Godaddy gibi bir firmanın güvenilir çatısında hizmet almaktır. Bu şekilde en güvenli web hizmeti verilebilir.

Sizde ücretsiz domain almadan önce sitemizin ANASAYFAsını ziyaret edip bu kampanya kodlarından faydalanabilirsiniz.