Ucuz Domain Nasıl Alınır?

İnternet hizmetleri yirmi yılı aşkın bir süredir global olarak kullanılmaya başlanmış ve bu süreç içerisinde farklı projelerde milyonlarca internet sitesi açılmıştır. Bu projelerin kimisi çok iyi yerlere gelmiş, kimisi de internet çöplüğünde kendine nadide bir yer edinmiştir. Fakat bâki kalan her zaman alan adları olmuştur. Bu durumda çok projeli webmasterlerın başarısız olma riski taşıyan siteleri ya da başarılı olabilecek ama yetersiz sermaye ile başlayan projeleri için ➡ Godaddy imdada yetişmektedir. Godaddy ucuz domain hizmeti ile, milyonlarca alan adına kayıt sağlamış uluslar arası bir reg servisidir. Bu amaçla destek hizmeti gelişmiş bir yapıya da sahip olan Godaddy Türkiye’de de uzun yıllar kullanılan bir firmadır. Çeşitli zamanlarda değişik varyasyonlar ile kampanyalar da düzenleyen firma, en itibarlı domain kayıt firmasıdır. Bunu 💡 20 milyon dan fazla domaine ev sahipliği yapmasından da anlayabiliyoruz.

Genellikle ilk projelerine finansal destek sağlayamayan site yöneticileri, Godaddy’i kullanarak ucuz domain ve uygun fiyata alan adlarını kayıt altına alabilirler. Bu şekilde, başarılı olma ihtimalleri yüksek olan projelerine vefa örneğini sergileme fırsatını ele geçirmiş de olmaktadırlar.

  • Türkiye bazlı çalışan yüzden fazla domain reg servisi bulunmasının yanı sıra, bunlardan birçoğu alan adlarını yüksek fiyattan satmaktadırlar. Özellikle domain yenileme ücretlerinin yüksekliği, webmasterler için büyük bir zorluk demektir. Türkiye’de domain satan hiçbir yerli firma domain yenilemelerde indirim kullanmanıza izin vermez.

Ancak Godaddy profesyonel hizmet anlayışı ile her zaman kullanıcısının ve müşterisinin yanında olmayı başarmış az sayıda firmadan biridir. Bu hizmet anlayışını Türkiye’de popüler olduğu son beş yılda hiç bozmayan GoDaddy sıklıkla düzenlediği kampanyalar ile de müşterilerinin gönüllerini fethetmektedir.

Bir site sahibinin aynı zamanda en dikkat ettiği konulardan biri, elinde bulundurduğu domainlerin güvenirliği hususudur. Bunun garantisini çok az firma vermektedir. Ya da verseler dahi lafta kalma olasılığı muhtemel dâhilindedir. Bu konuda Godaddy, web bazlı proje yöneticilerinin sıklıkla tercih ettikleri lider firma konumundadır.


Sizde çok uygun fiyata domain almak isterseniz sitemizin ana sayfasındaki kodlara bakmanızı tavsiye ederim. Bu kodlar sayesinde $3 gibi bir fiyata domaininizi alabilirsiniz.